II PARADA RYB 09.09. 2017

 

9 września w naszym mieście zorganizowano w ramach „Festiwalu z ikrą” drugą już Paradę Ryb, będącą jednocześnie świętem herbu Rybnika. W tak ważnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć wychowanków MDK. Młodzi artyści z pracowni Kameleon pod okiem pani Danuty Sarny dużo wcześniej przygotowywali się do tego święta tworząc swoją gigantyczną i bardzo wzorzysta rybę. Zdolnościami plastycznymi wykazali się także młodzi aktorzy z teatrów pani Zosi Paszendy, którzy z pomocą rodziców wykonali kolorowego szczupaka. Prace wykonane przez uczestników oceniali: Prezydent Miasta Rybnika - Piotr Kuczera, Aktor - Marek Żyła, Plastyk - Dominika Stach i aktorka teatru „Cicho-Sza„ z MDK Magda Sitko (laureatka ubiegłorocznego konkursu). Nasi reprezentanci zajęli II i III miejsce.

Młodzi twórcy i ich dzieła przemaszerowali barwnym  korowodem przez rybnicki deptak by na rynku wziąć udział w działaniach happeningowych. Wspólnie z innymi uczestnikami i mieszkańcami miasta zatańczyli belgijkę, w której wziął również udział Prezydent Miasta Piotr Kuczera. Była to naprawdę wspaniała zabawa, która zjednoczyła mieszkańców wokół symbolu naszego miasta. Już dzisiaj planujemy brać udział w kolejnej Paradzie Ryb w przyszłym roku. 

 

GALERIA

 

tworzenie w pracowni        Parada Ryb(dodano: 12-09-2017, odsłon: 308)


Młodzieżowy Dom Kultury 44-217 Rybnik, ul. Wł. Broniewskiego 23, tel. (32) 421 51 55, tel/fax. (32) 422 40 88, mdkwr@poczta.onet.pl