MONIKA FLORYSZAK

 

Monika Floryszak 

Instruktor, choreograf

i trener zespołów tanecznych

MINI REFLEX, MAŁY FLEX, 

MINI FLEX, FLEX, REFLEX.

Pracuje w Młodzieżowym Domu Kultury

w Rybniku od 2004 roku.



Wykształcenie:
- Stowarzyszenie Sztuki i Edukacji artystycznej w Krakowie, specjalizacja – Taniec współczesny.
- Studia Licencyjne - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu; specjalizacja; Pedagogika socjalna
- Studia Magisterskie - Wyższa Szkoła Pedagogiczna Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Warszawie - wydział Nauk Społeczno-Pedagogicznych w Katowicach
Aktualnie uczestniczy w warsztatach tanecznych organizowanych przez Kielecki Teatr Tańca.

Zajęcia odbywają sie w głównym budynku placówki MDK na ul. Broniewskiego 23 oraz w filii MDK na ul. Chabrowej. Choreografie taneczne oparte są na technice tańca klasycznego, współczesnego, jazzowego oraz dyskotekowego.

Na festiwalach i konkursach tanecznych zespoły prezentują się w kategoriach: miniatura taneczna, widowisko taneczne oraz show dance.

 

 

Galeria zespołów Moniki Floryszak

 

 

OSIĄGNIĘCIA ZESPOŁÓW

Rok 2004/2005


Mandrax

• III miejsce na I Zimowych Impresjach Tanecznych (Bielsko – Biała)
• wyróżnienie II stopnia na XV Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej (Czerwionka)


Rok 2005/2006

Black Sabat

• wyróżnienie II stopnia na XVI Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej (Czerwionka)

Akcent

• wyróżnienie III stopnia na XVI Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej (Czerwionka)


Rok 2006/2007

Black Sabat

• wyróżnienie na XI Regionalnym Konkursie Tańca (Świętochłowice)
• wyróżnienie II stopnia na XVII Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej (Czerwionka)

Flex

• wyróżnienie III stopnia na XVII Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej (Czerwionka)


Rok 2007/2008

Black Sabat

• wyróżnienie II stopnia w IV Edycji Festiwalu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Arabeska” (Radzionków)
• wyróżnienie II stopnia w I Festiwalu Tańca „ Róża 2008” (Sosnowiec)
• wyróżnienie I stopnia na XVIII Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej (Chwałowice)
• I miejsce na VIII Rejonowym Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej (Jaworzno)

Flex

• wyróżnienie II stopnia na XVIII Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej (Chwałowice)

Mini Flex

• wyróżnienie III stopnia na XVIII Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej (Chwałowice)


Rok 2008/2009

Black Sabat

• wyróżnienie II stopnia w V Edycji Festiwalu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Arabeska” (Radzionków)
• wyróżnienie II stopnia w II Festiwalu Tańca „Róża 2009” (Sosnowiec)
• III miejsce w XIII Konkursie Tańca (Świętochłowice)
• wyróżnienie specjalne na XIX Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej (Chwałowice)

Reflex

• I miejsce w III Edycji Konfrontacji Tanecznych pt. „Morskie opowieści” (Chorzów)
• wyróżnienie II stopnia w V Edycji Festiwalu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Arabeska” (Radzionków)
• wyróżnienie III stopnia w II Festiwalu Tańca „Róża 2009” (Sosnowiec)
• II miejsce w XIII Konkursie Tańca (Świętochłowice)
• wyróżnienie specjalne na XIX Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej (Chwałowice)

Flex

• wyróżnienie III stopnia na XIX Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej (Chwałowice)

Mini Flex

• wyróżnienie III stopnia na XIX Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej (Chwałowice)


Rok 2009/2010

Black Sabat

• wyróżnienie III stopnia w VI Edycji Festiwalu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Arabeska” (Radzionków)
• wyróżnienie III stopnia na XX Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej (Chwałowice)
• wyróżnienie na II Międzywojewódzkim Spotkaniu Tanecznym „Top 2010” (Tarnów Opolski)

Reflex

• wyróżnienie w Przeglądzie Zespołów Tanecznych Disco dance (Kędzierzyn Koźle)
• wyróżnienie III stopnia w VI Edycji Festiwalu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Arabeska” (Radzionków)
• wyróżnienie III stopnia w III Festiwalu Tańca „Róża 2010” (Sosnowiec)
• wyróżnienie III stopnia na XX Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej (Chwałowice)
• I miejsce na Festiwalu Młodych „Helikon” (Chorzów) – duet Klaudia i Agnieszka Gorasdza

Flex

• wyróżnienie III stopnia na XX Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej (Chwałowice)

Mini Flex

• wyróżnienie I stopnia na XX Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej (Chwałowice)


Rok 2010/2011

Reflex

• Grand Prix i I miejsce w II Przeglądzie Tanecznym „Disco dance” (Kędzierzyn Koźle)
• wyróżnienie III stopnia w VII Festiwalu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tańca Nowoczesnego „Arabeska” (Radzionków)
• wyróżnienie III stopnia w IV Festiwalu Tanecznym „Róża 2011” (Sosnowiec)
• wyróżnienie specjalne na XXI Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej (Chwałowice)
• II miejsce w XI Festiwalu Kultury Dzieci i Młodzieży „Jawor 2011” (Jaworzno)
• I miejsce w Festiwalu Tanecznym „Rytmy ulicy” (Brzeszcze)
• III miejsce w Festiwalu Tanecznym „Rytmy ulicy” (Brzeszcze) – duet Klaudia i Agnieszka Gorasdza

Mini Flex

• II miejsce w II Przeglądzie Tanecznym „Disco dance” (Kędzierzyn Koźle)
• wyróżnienie I stopnia w VII Festiwalu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tańca Nowoczesnego „Arabeska” (Radzionków)
• wyróżnienie III stopnia w IV Festiwalu Tanecznym „ Róża 2011” (Sosnowiec)
• wyróżnienie specjalne w XXI Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej (Chwałowice)
• III miejsce w XI Festiwalu Kultury Dzieci i Młodzieży „Jawor 2011” (Jaworzno)
• II miejsce w I Turnieju Tańca Freestyle (Katowice)
• III miejsce w Międzywojewódzkich Spotkaniach Tanecznych „TOP 2011” (Tarnów Opolski)

Flex

• wyróżnienie II stopnia w XXI Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej (Chwałowice)


 

Rok 2011/2012

 

Reflex

 

• II miejsce w Fastiwalu Tanecznym "Strefa Ruchu" w Kędzierzynie-Koźlu

• wyróżnienie w XVI Konkursie Tańca w Świętochłowicach (konkurs wojewódzki)

• II i III miejsce w Festiwalu Tanecznym „Magia tańca” Rybnik

• II miejsce w XII Festiwalu Kultury Dzieci i Młodzieży  „Jawor 2012”

• I miejsce w XIV Lublinieckiej Wiosnie Kulturalnej

• I miejsce -V Przegląd Zespołów Tanecznych w Pszowie

• Duet Klaudii i Agnieszki II miejsce-  IV Konkurs Tańca „ Gwiazdor” w Jaworznie

 

Mini Reflex

 

• III miejsce w Festiwalu Tanecznym „Magia tańca” Rybnik

• III miejsce - I Zabrzański Festiwal Tańca „IGRASZKI 2012”w Zabrzu

• II miejsce - X Regionalnego Przeglądu Grup Tanecznych "Roztańczone Pantofelki" Rybnik -  Boguszowice

 

Flex

 

• II i III miejsce w Festiwalu Tanecznym „Magia tańca” Rybnik

• Duet Nikola i Martyna I miejsce-  IV Konkurs Tańca „ Gwiazdor” w Jaworznie

 

Mini Flex

• III miejsce w Fastiwalu Tanecznym "Strefa Ruchu" w Kędzierzynie-Koźlu
• wyróżnienie I stopnia w VIII Festiwalu Dzicięcych i Młodzieżowych Zespołów Tańca Nowoczesnego "Arabeska" w Radzionkowie

• wyróżnienie III stopnia w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca „Róża 2012” w Sosnowcu

• I miejsce w Festiwalu Tanecznym „Magia tańca” Rybnik

• II miejsce w XII Festiwalu Kultury Dzieci i Młodzieży „Jawor 2012”

• III miejsce w XIV Lublinieckiej Wiosnie Kulturalnej

• I miejsce - X Regionalnego Przeglądu Grup Tanecznych "Roztańczone Pantofelki" Rybnik – Boguszowice

 

Rok 2012/2013

 

Reflex

 

• I i II miejsce w Festiwalu Tańca "Strefa ruchu" w Kędzierzynie-Koźlu

• wyróżnienie dla duetu Klaudii i Agnieszki w Festiwalu Tańca "Strefa ruchu" w Kędzierzynie-Koźlu

• I miejsce na VII Edycja Konfrontacji Tanecznych „ Kompozycje 2012” pt. „Tańce świata – świat tańca” w Chorzowie

• II miejsce dla duetu Klaudii i Agnieszki Gorasdza w XVII Konkursie Tańca w Świętochłowicach

• wyróżnienie II stopnia na VI Ogółlnopolskim Fetiwalu Tanecznym "Róża 2013" w Sosnowcu

• I i II miejsce na II Festiwalu Zespołów Tanecznych "Magia Tańca" w Rybniku

• I miejsce na XIII Festiwalu Tańca Dzieci i Młodzieży "Jawor 2013" w Jaworznie

• III miejsce na VIII Integracyjnym Ogólnopolskim Festiwalu Tańca i Piosenki "Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna"

• III miesjce dla duetu Klaudii i Agnieszki Gorasdza na festiwalu Tańca "Rytmy Ulicy" w Brzeszczach

• I miejsce na Przeglądzie Zespołów Tanecznych w Pszowie 

• I miesjce dla duetu Agnieszka i Klaudia Gorasdza w V Festiwalu Taneczny „Gwiazdor” w Jaworznie

 

Mini Flex

 

• II i II miejsce na II Festiwalu Zespołów Tanecznych "Magia Tańca" w Rybniku

• I miejsce w XV Lublinieckiej Wiośnie Kulturalnej w Lublińcu

• III miejsce na XIII Festiwalu Tańca Dzieci i Młodzieży "Jawor 2013" w Jaworznie

• III miesjce na VIII Integracyjnym Ogólnopolskim Festiwalu Tańca i Posenki "Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna"

• V miejsce dla Sonii Olejnik w V Festiwalu Taneczny „ Gwiazdor” w Jaworznie

 

Mały Flex

 

• III miejsce dla duetu Dominiki Muras i Kingi Łanoszka na II Zabrzańskim Fesiwalu Tańca "Igraszki 2013" w Zabrzu

• I miejsce na II Festiwalu Zespołów Tanecznych "Magia Tańca" w Rybniku

• III miesjce na VIII Integracyjnym Ogólnopolskim Festiwalu Tańca i Piosenki "Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna"

• Wyróżnienie specjalne dla Dominiki Muras i  Kingi Łanoszki w V Festiwalu Tanecznym „Gwiazdor” w Jaworznie 

• Wyróżnienie specjalne dla V Festiwalu Taneczny Amelii Horby i Madgaleny Bloch w V Festiwalu Tanecznym „ Gwiazdor” w Jaworznie

• II miejsce dla Magdaleny Bloch w V Festiwalu Tanecznym „ Gwiazdor” w Jaworznie

 

Flex

 

 

• IV miejsce dla Nikoli Muras i Martyny Łanoszki w V Festiwalu Tanecznym „Gwiazdor” w Jaworznie



admin, 13-12-2011, odsłon: 4935


Młodzieżowy Dom Kultury 44-217 Rybnik, ul. Wł. Broniewskiego 23, tel. (32) 421 51 55, tel/fax. (32) 422 40 88, mdkwr@poczta.onet.pl